Ana sayfa Makaleler DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) başvuru takvimi ve başvuru süreci

DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) başvuru takvimi ve başvuru süreci

2444
0
Paylaş

Meb tarafından yapılan açıklamaya göre 2018-2019 yılı DYK kurs başvuruları geçen sene olduğu gibi 1.dönem, 2.dönem ve yaz kursu olmak üzere üç dönem şeklinde planlanmıştır.

Aşağıdaki çalışma takvimine bakarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Süreci merak eden arkadaşlar için  kısaca belirtmek gerekirse;

1. Okullar tarafından kurs merkezi başvuruları yapılacak.

Bu aşamada okullar kurs merkezinde açılmasını istedikleri dersleri modüle işleyecekler. Başvuru yapacak arkadaşlar sorun yaşamamak için derslerini idareye bildirmeli ve modüle eklenmesini sağlamalıdır. İlçe  bazı durumlarda bazı derslerin açılmasına izin vermeyebilir. Yasal olmasa bile bu durumla karşılaşmamak için idare ile dirsek temasında bulunmalısınız.

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe  millî eğitim müdürlüklerince onaylanması 5-12 Eylül 2018
2.Öğretmen başvurularının alınması ve ilçe tarafından kurs açacak öğretmenlerin onaylanması
Başvurular   10-16 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular DYK kurs modülü üzerinden mebbis girişi yapılarak tamamlanacaktır. Onay sürecini okul idaresi yazışmayla tamamlayacaktır.

3. Öğrenci başvurularının alınması.

Öğrenciler 1.dönem 17-23 Eylül 2018 tarihinde  modülde istedikleri öğretmeni seçerek ders seçimi yapacaklardır.  Öğrenciler e-okul  girişi yaparak tercihlerini yaptıktan sonra açılacak kursların onayı okul tarafından tamamlanacaktır. Yeterli sayıda öğrenci olmadığında sınıf açılamamaktadır.

4.Kurs sınıflarının oluşturulması.

24-30 Eylül 2018 arasında idare tarafından kurs sınıfları oluşturulacak, öğretmen ve öğrencilerin gireceği saatler tebliğ edilecektir.
5. Kursların Başlaması
Kurslar 1 Ekim 2018 tarihinde başlayacaktır.
6.Kursların tamamlanması
Kurslar 1. dönem için 13 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir.
Bilinmesi gereken diğer önemli nokta DYK kursunda ek ders ücretinin X2 şeklinde verilmesidir.  Ortalama 10 saat DYK kursu veren bir öğretmen 4 haftalık süreçte 40xEk Ders Ücreti X2 şeklinde ücretlendirilmektedir.