Ders İçeriği – Temel Tasarım Nasıl İşlenebilir?

4997

Öncelikle derse etkili bir giriş yapılarak sınıfta enerji yaratılmalı. Bunun için BAŞLIK ATIN ETKİNLİĞİNİ incelemelisiniz. Bu etkinlik hem konu ile ilgili hem de derse giriş açısından faydalı bir çalışma.

Başlık Atın Etkinliği; nedenleri ve sonuçlarının analiz edilmesi dahil 10 dakika sürüyor. Bunun ardından TEMEL TASARIM SUNUMUZU açıp; Temel Tasarımın ne olduğunu ve Tasarım ilke ve elemanlarını; öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine izin vererek beyin fırtınası eşliğinde işliyoruz. Sunu içerisindeki örnek resimleri öğretmen yorumlarken; sınıf içerisinde önceden belirlenmiş veya o an belirlenmiş ürün veya resimlerin de yorumlanması sağlanmalıdır. Örneğin sırt çantaları, kalemlik, ayakkabı vb ürünlerdeki  ilke ve elemanları belirleyebilmek kalıcı öğrenme sağlayacaktır.

80 dakika yukarıdaki gibi geçer ve bir sonraki haftaya çizim araç-gereçleri ile getirilmesi istenir.
Konunun ikinci haftası; çizim araç ve gereçlerini kullanarak; TEMEL TASARIM 3 BOYUT ÇALIŞMALARI VİDEOSU, ARİFE TARİF GEREK ETKİNLİĞİ, TEMEL TASARIM ALTERNATİF ETKİNLİK, TEMEL TASARIM İLKELERİ POSTERMAKER UYGULAMALARI yapılabilir.

Herkese iyi çalışmalar..

Facebook Yorum