Samsung’dan Teknoloji ve Tasarım Dersine Ödül

1098

Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafında 2017-2018 Eğitim-öğretim döneminde beşincisini düzenlediği “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasında “Çift Fileli Masa Tenisi” adını verdiği projesi ile yarışmada birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Düzenlenen yarışmada Dinarlı öğrencimiz Elmas Beyza Yılmaz birincilik ödülü ile ilçemizin ve kendi adını yarışmaya altın harflerle yazdırarak başarıya imzasını attı.
Örgün eğitim kapsamında Dinar Fen Lisesi’nde birinci sınıf öğrencisi olan Elmas Beyza Yılmaz, geçtiğimiz sene de Sermaye Piyasası Yatılı Bölge Orta Okulunda iken Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Taner Çetin ve okulun desteğini alarak okulunu ve ilçemizi temsilen Samsung Geleceğin Mucitleri bilim yarışmasına katılmış ve projesi ön elemeyi geçerek ulusal çapta ilk 10 proje arasına girmeyi başarmıştı.
Şimdi ise yapmış olduğu çift fileli masa tenisi adını verdiği projesi ile birincilik ödülünü almaya hak kazanan öğrencimiz, yaratıcı çocuklar derneği başkanı Didem Çapa ve Samsung Elektronik Türkiye Başkanı DaeHyun Kim imzalı plaket ödülünü aldı.
Öğrencimizin destekçisi olan SPK YBO okulunda görev yapan tüm öğretmenlerimize teşekkür eder öğrencimizin başarısını kutlar hayatı boyunca başarılarının devamını dileriz.

 

 Öğretmenimiz Taner ÇETİN “İnovasyon deyince elektronik, ulaşım ,iletişim vb alanların dışına çıkmak istedik ve yeni bir spor dalı neden olmasın dedik. Var olan masa tenisinde inovasyona giderek file boyunu kısaltıp çift file ile masayı üçe böldük. Servis ve normal oyun kurallarını değiştirdik” diyerek projeyi bizlere tanıttı.