Öğrenciler TRT EBA TV’de Teknoloji ve Tasarım Dersi Projelerini Sergilediler

352

teknoloji-tasarim.com web sitesi olarak başlattığımız çevrim içi sergi projesine katılım oldukça yüksekti. Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan öğretmenler, öğrencilerinin videolarını ulaştırdılar. Öğrencilerimiz 1 dakika içerisinde projelerini, projedeki sorunu ve çözümü anlattılar. Montaj ve derleme işlemlerinin ardından oluşan kolaj 13 Mayıs, 14 mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde TRT EBA TV ORTAOKUL kanalında teneffüs aralarında yayınlandı.

Büyük bir heyecan yaratan çalışmamız meslektaşlarımızdan, velilerimizden ve yöneticilerden tam not aldı.

13-14-15 Mayıs tarihinde yayınlanan 1. bölümü izlemek için tıklayınız.

2. bölümün oluşturulması için video gönderimleri devam ediyor. Peki videolar nasıl olmalı? 

Öğrencinin proje videosu çekilirken telefon yatay tutulmalı. Dış sesler mümkün olduğunca engellenmeli. Telefonu tutan kişinin nefes sesi olmamalı. Öğrenci projesini; kararlı, kendinden emin, neden-sonuç ve  amaç-sonuç ilişkileri kurarak anlatmalı.

3. Bölüm olacak mı?

EBA TV’den gelecek talebe göre 3. bölüm hazırlayacağız. Ancak bize gönderilen videolar 3. bölüm için yeterli olur ama TRT EBA TV yayınlamak istemezse biz de sergimizin bölümlerini Youtube kanalımızda yayınlayıp çevrim içi sergimize son vereceğiz. Umudumuz daha çok bölüm talebi gelmesidir.

Veli izin belgesi şartı

Öğrencilerin videolarının televizyon ve internet ortamında yayınlanması için veli izin belgesi Bakanlıkça yayımlanan genelge ile zorunlu tutulmuştur.

 Rıza SOLMAZ

Facebook Yorum