Ana sayfa Haberler Google Aşık Veysel’in 123. yılı için özel doodle hazırladı.

Google Aşık Veysel’in 123. yılı için özel doodle hazırladı.

1380
0
Paylaş

Hepimizin bildiği gibi google’nin özel günler için hazırladığı logolara doodle deniyor. Bazen google açtığımızda bize yaptığı küçük sürprizler bizleri gülümsetiyor. Bugün bizi gülümseten, duygulandıran bir süprizle karşılaştık. Bu süpriz Aşık Veysel’den başkası değildi.

Kimi kişiler vardır çağlarının ötesindedir. Aşık Veysel’de çağının ötesinde olan bir halk ozanı, aşık. Toprağa sevdalanmaktır kimi zaman kimin aklına gelir ki toprağa şiirler yazmak. Bizler bugün sevdalara şiirlere yazamıyorken toprağa şiirler yazmak, türküler yakmak ancak aşık veysel gibi aşık olana yaraşır.

Bu ülke çok özledi açık veyseli, hep türkülerini yaşattı  ve yaşatmaya değdi. İçimizden çıkan dünya starı dediğimiz tarkan bile zevkle söyledi türkülerini uzun ince bir yoldayım dedi aynı dedesi aşık veysel gibi ve arkasında binlerce genç yürek haykırdı. Gidiyorum gündüz geceeeeeee…

sözün başında dediğimiz gibi  çağının ötesine ilham veren Aşık Veysel Şatıroğlu için google özel bir doodle hazırladı. Sizlerde google’da arama yaptığınızda gördüğünüz sazın teline bir kez bile olsa dokunmayı unutmayın.