Ana sayfa Bilim Fuarı Teknofest’te Yarışmaya Hazır mısın? Son Başvuru 1 Nisan

Teknofest’te Yarışmaya Hazır mısın? Son Başvuru 1 Nisan

1329
0
Paylaş

Yarışma, bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarmalarını amaçlamaktır. İnsan hayatını etkileyen her alanda yapılacak yenilik ve teknolojik gelişme ile uygulanabilir projelerin hedefinde; yararlılık, topluma fayda ve kolaylık yer almaktadır. Bu doğrultuda projeler değerlendirilip uygulamaya konulacaktır. Aynı zamanda teknolojik ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde eğitim, sağlık, ulaşım, çevre ve benzeri alanlara ilişkin sorunları çözmek, bu bölgelerde hayatı kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar ortaya koymak teknolojileri özgün ve millî kaynaklar ile hayata geçirmek temel hedeftir.

Yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ve yetişkinler katılabilir. Yarışmaya bireysel katılım sağlanabileceği gibi, grup olarak da başvuru yapılabilir.

Ortaokul ve Lise Klasmanı | Sağlık & Eğitim & Çevre & Ulaşım Kategorileri

• Birinci: 10.000 TL

• İkinci: 5.000 TL

• Üçüncü: 3.000 TL

Üniversite ve Lisans üstü Klasmanı | Sağlık & Eğitim & Çevre & Ulaşım Kategorileri

• Birinci: 10.000 TL

• İkinci: 5.000 TL

• Üçüncü: 3.000 TL

Yarışma sonrasında seçilen fikirler için proje fikrinin gerçekleştirilmesine yönelik destekler sağlanacaktır.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ YARIŞMASI GRUBU linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır.

TEKNOFEST İstanbul kapsamında yarışmak isteyen takımların, eş zamanlı olarak Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın Teknolojinin Milli Takımları 2018 Destek Programına da başvuruları kabul edilmektedir.

Takımların, TEKNOFEST İstanbul ve Teknolojinin Milli Takımları 2018 Destek Programı’na ayrı ayrı başvurmaları gerekmektedir.